02 Јуни, 2020
0.0397

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

Објавено во: Стил 20 Мај, 2019

Младата пејачка Антониа Гиговска оваа година е матурантка, а вчеравечер се оддржуваше забавата по повод нејзиното матурирање.

Да не заборавиме да напоменеме дека Антониа беше дел од евровизискиот тим во Тел Авив. Таа мораше да ја напушти македонската делегација еден час по завршувањето на Евровизија, само за да може да присуствува на забавата.

Со оглед на кратко време што и беше на располагање за да се подготви, Антониа дефинитивно повторно заблеска. Во розево фустанче, сандали, плик чантиче и долга пуштена коса, се појави на забавата, а уморот од напорната агенда изминатите денови ја остави во заборав.


Целиот тејст читајте го на Хаштаг.мк тука.

Можеби ќе ве интересира

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!