23 Октомври, 2019
0.0175

(ФОТО) Одбравме совршен стајлинг за на плажа: Од глава до пети за 6.500 денари

Објавено во: Стил 05 Јули, 2019

Јули е еден од најтоплите месеци во годината. Затоа мора да избираме облека во која ќе се чувствуваме удобно и на плус 35 степени, а секако и во која ќе изгледаме убаво.

Затоа Женски Магазин направи совршен аутфит за вас, со едноставни парчиња кои ќе може да ги комбинирате во повеќе стајлинзи, а кои совршено изгледаат заедно.

Овој стајлинг кој чини 6468 денари, може да биде стајлинг за секој обичен ден од месецот, за на плажа, за вечера со саканиот или пак за забава со другарките. 

1. Шарени шноли

Неизбежниот додаток за коса ова лето- шнолите. Вашата коса ќе изгледа средено и свежо со помош на овие две шноли во нежни бои. Ќе ги најдете во Parfois за 290 денари.

2. Бела кошула

Белата кошула е вечен класик кој никогаш не излегува од мода. Дава еден лежерен и удобен изглед, а впечатливите детали дозволуваат под кошулата да облечете или костим за капење, или градник, или топче во шарени бои. Ќе ја најдете во Mango по цена од 1290 денари.


Целиот стајлинг погледнете го на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона