22 Јули, 2019
0.0270

(ФОТО) Одбравме совршен стајлинг за на плажа: Од глава до пети за 6.500 денари

Објавено во: Стил 05 Јули, 2019

Јули е еден од најтоплите месеци во годината. Затоа мора да избираме облека во која ќе се чувствуваме удобно и на плус 35 степени, а секако и во која ќе изгледаме убаво.

Затоа Женски Магазин направи совршен аутфит за вас, со едноставни парчиња кои ќе може да ги комбинирате во повеќе стајлинзи, а кои совршено изгледаат заедно.

Овој стајлинг кој чини 6468 денари, може да биде стајлинг за секој обичен ден од месецот, за на плажа, за вечера со саканиот или пак за забава со другарките. 

1. Шарени шноли

Неизбежниот додаток за коса ова лето- шнолите. Вашата коса ќе изгледа средено и свежо со помош на овие две шноли во нежни бои. Ќе ги најдете во Parfois за 290 денари.

2. Бела кошула

Белата кошула е вечен класик кој никогаш не излегува од мода. Дава еден лежерен и удобен изглед, а впечатливите детали дозволуваат под кошулата да облечете или костим за капење, или градник, или топче во шарени бои. Ќе ја најдете во Mango по цена од 1290 денари.


Целиот стајлинг погледнете го на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?