25 Јануари, 2020
0.0206

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Објавено во: Стил 11 Декември, 2019

Хеланките се исклучително практични и лесно се вклопуваат во модните комбинации, но може да бидат и многу ризично модно парче

Тесни се, а со тоа убаво ги истакнуваат нозете, притоа не стегаат, многу се удобни и може да се комбинираат со секое парче. Затоа толку многu ги сакаме хеланките. Нема жена која нема барем еден пар хеланки во својот гардеробер. Сепак треба многу да внимавате за да не прекршите едно правило, со кое ќе го уништите цел аутфит.


Манго, 1490 денари


Имено, хеланките мора да се носат само со подолги блузи, туники или фустани, а никако да заменуваат панталони.


Значи со хеланките треба да заборавите на истакнувањето на половината со воволекување на кошула во нив, или слични „модни трикови“, освен ако не станува збор за хеланки во модел на панталони како овие кожени подолу.


Манго, 1490 денари


Носете ги хеланките во спортско или опуштено издание, или пак во елегантна варијанта, како Викторија Бекам.


Не заборавајте, оваа сезона најмногу се носат црни, карирани, кожени и хеланки со животински принт.


Манго, 1490 денари

Можеби ќе ве интересира

Островот во кој никој не смее да оди: И ние имаме таков, ама е „мало дете“ во споредба со овој

Островот во кој никој не смее да оди: И ние имаме таков, ама е „мало дете“ во споредба со овој

Македонската кристална пештера: Чудо на природата

Македонската кристална пештера: Чудо на природата

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат

Задник како Кардашијан, гради како Адријана Лима: Најбарани естетски операции во Македонија

Задник како Кардашијан, гради како Адријана Лима: Најбарани естетски операции во Македонија

Убавица и ѕвер

Убавица и ѕвер

Кој е побогат - основачот на „Лидл“, сопственикот на BMW или производителот на кафе Jakobs?

Кој е побогат - основачот на „Лидл“, сопственикот на BMW или производителот на кафе Jakobs?

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина