03 Август, 2020
0.0203

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Објавено во: Стил 11 Декември, 2019

Хеланките се исклучително практични и лесно се вклопуваат во модните комбинации, но може да бидат и многу ризично модно парче

Тесни се, а со тоа убаво ги истакнуваат нозете, притоа не стегаат, многу се удобни и може да се комбинираат со секое парче. Затоа толку многu ги сакаме хеланките. Нема жена која нема барем еден пар хеланки во својот гардеробер. Сепак треба многу да внимавате за да не прекршите едно правило, со кое ќе го уништите цел аутфит.


Манго, 1490 денари


Имено, хеланките мора да се носат само со подолги блузи, туники или фустани, а никако да заменуваат панталони.


Значи со хеланките треба да заборавите на истакнувањето на половината со воволекување на кошула во нив, или слични „модни трикови“, освен ако не станува збор за хеланки во модел на панталони како овие кожени подолу.


Манго, 1490 денари


Носете ги хеланките во спортско или опуштено издание, или пак во елегантна варијанта, како Викторија Бекам.


Не заборавајте, оваа сезона најмногу се носат црни, карирани, кожени и хеланки со животински принт.


Манго, 1490 денари

Можеби ќе ве интересира

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска