15 Ноември, 2019
0.0170

(ФОТО) ПОДДРШКАТА Е ТУКА: Европски фанови ја „нападнаа“ Тамара

Објавено во: Стил 16 Мај, 2019

Социјалните мрежи преполни со поддршка за Тамара и нејзиниот тим во Тел Авив.

Фанови од Македонија но и од Европа, па и од целиот свет на своите профили на социјалните мрежи, објавуваат слики или видео од „Proud“ на нашата претставничка на Еверовизиското шоу и потенцираат да се гласа на втората полуфинална вечер на Евровизија 2019 за бројот #17.

Вечерва на Националниот сервис со почеток од 21:00 часот ќе можете да ги погледнете останатите земји учесници кои ќе се претстават на втората полуфинална вечер.

Тодевска ќе не претстави вечерва 17 по ред. Ние и посакуваме среќа и се надеваме дека повторно ќе ја видиме на истава сцена и во сабота на финалната вечер на „.Евровизија 2019“. Можеби ќе ве интересира

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни