01 Март, 2024
0.0306

(ФОТО) ПОЛИЦИСКА ВИЗИТА КАЈ ЈАНЕВА - проверка во станот на нејзиниот син

Објавено во: Македонија 22 Ноември, 2019

Добивај вести на Viber

ФОТО: ФАКТОР

Полицијата си ја врши својата работа. 

Денеска рано утрово двајва униформирани полицајци го посетија домот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, каде што ја издржува мерката куќен притвор, што беше регистрирано од екипата на Фактор. Тие таму не се задржаа буквално ни една минута, односно откако се уверија дека таа е во станот каде што престојува, а кој е на нејзиниот син, веднаш си заминаа, напуштајќи зградата во која живее Јанева.

Кога одредени лица издржуваат мерка куќен притвотр, логично е полицијата континуирано да врши контроли, со цел да провери дали лицата се придржуваат на мерката и не го напуштаат својот дом. 

А како што предмалку објавивме, поранешната обвинителка на СЈО, Катица Јанева, за прв пат е фотографирана во куќен притвор, откако пред два дена замина од истражниот затвор во Шуто Оризари. 

Обвинетата во случајот „Рекет“ е фотографирана од своите соседи, а фотографијата беше споделена на социјалните мрежи утрово.

Станува збор за фотографија во зграда на улица Митрополит Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје спроти студентскиот дом Кузман Јосифовски - Питу.

Тоа сега е новата адреса на поранешната специјална обвинителка.


Можеби ќе ве интересира

ЗА ЛУКСУЗНОТО АУДИ: Поднесено e обвинение за Рамиз Мерко

ЗА ЛУКСУЗНОТО АУДИ: Поднесено e обвинение за Рамиз Мерко

КАКВИ ГЛУПЕРДИ РАСИПАНИ ЧОВЕЧЕ - препукувањата во „Левица“ се разгоруваат

КАКВИ ГЛУПЕРДИ РАСИПАНИ ЧОВЕЧЕ - препукувањата во „Левица“ се разгоруваат

ПАРТИЈАТА ДЕСНА НА ПАЛЕВСКИ ОБЈАВИ НЕГОВО ПИСМО - тврди дека не е одговорен за злосторствата

ПАРТИЈАТА ДЕСНА НА ПАЛЕВСКИ ОБЈАВИ НЕГОВО ПИСМО - тврди дека не е одговорен за злосторствата

ПОКАЖАВ ДЕКА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МОЖЕ ДА БИДЕ НЕЗАВИСЕН ОД ЦЕНТРИ НА МОЌ, ДУРИ И ОД ОНИЕ КОИ ГО ПОДДРЖАЛЕ - Пендаровски најави граѓанска кандидатура со поддршка од СДСМ

ПОКАЖАВ ДЕКА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МОЖЕ ДА БИДЕ НЕЗАВИСЕН ОД ЦЕНТРИ НА МОЌ, ДУРИ И ОД ОНИЕ КОИ ГО ПОДДРЖАЛЕ - Пендаровски најави граѓанска кандидатура со поддршка од СДСМ

НАПАДНАЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА: МВР со деталите

НАПАДНАЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА: МВР со деталите

ХАЈРЕДИНИ ЖЕСТОКО - ДУИ лесно може да плаќа гасачи, поранешниот министер со нова критика

ХАЈРЕДИНИ ЖЕСТОКО - ДУИ лесно може да плаќа гасачи, поранешниот министер со нова критика

И ПОНАТАМУ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОТКОЛКУ РОДЕНИ - Македонија го губи населението

И ПОНАТАМУ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОТКОЛКУ РОДЕНИ - Македонија го губи населението

ИЗВИНЕТЕ, АМА МЕНЕ ОД ДОМА МЕ УЧЕА ДА НЕ ЛАЖАМ: Најчевска за политичарите и влезот во политиката

ИЗВИНЕТЕ, АМА МЕНЕ ОД ДОМА МЕ УЧЕА ДА НЕ ЛАЖАМ: Најчевска за политичарите и влезот во политиката

„РАСЧИСТУВАМЕ СО ОПОРТУНИСТИЧКИОТ ЏГАН ВО НАШИТЕ РЕДОВИ, НЕМА НИКАКОВ ‚РАСКОЛ' ВО ЛЕВИЦА“ - се огласи партијата на Апасиев

„РАСЧИСТУВАМЕ СО ОПОРТУНИСТИЧКИОТ ЏГАН ВО НАШИТЕ РЕДОВИ, НЕМА НИКАКОВ ‚РАСКОЛ' ВО ЛЕВИЦА“ - се огласи партијата на Апасиев