24 Јули, 2019
0.0183

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

Објавено во: Стил 18 Април, 2019

Денеска се роди Теа, а нејзина фотографија објави утрово мајката Драгана Клопчевска Гелева која е во брак со пејачот и бизнисмен Дарко Гелев-Брејк, а ова е нивно второ дете. Драгана е поранешна мис на Македонија, сега е успешен претприемач. 

Деа се роди Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Тие го имаат и синот Давид.

Повеќе фотографии има на Женски магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот