13 Ноември, 2019
0.0162

(ФОТО) Шарени украсни колачиња за Велигден кои ќе ги обожава целото семејство

Објавено во: Стил 28 Април, 2019

Направете нешто ново и посебно за велигденските празници, слатки кои секое дете ќе ги обожава-шарени чоколадни табли.

Еве неколку предлози кои може да ги пробате:

Ситни чоколатки во облик на зајче

За оваа слатка е потребен калап но можете да правите облици какви сакате. Најважно е во калапот прво да ставите шарените чокобомбончиња како бони топ а потоа стопена чоколада.

Розови штангли со зајчиња

Овие штангли се направени од чоколадни бомбони за топење а можете да ги добиете и од чоколади со вкус на јагода. Зајчињата се направени од бели чоколади а очите се нацртани со прехрамбени бои. Искористете слични чоколатки за правење на ликот на зајакот.

Со кекс

Еден од интересните додатоци на чоколадните штангли е секако кексот. Може да го употребите било кој омилен кекс (може на праиме орео) на вашето дете, доволно е да го искршите и да го ставите на стопена подлога со останатите елементи.


Можеби ќе ве интересира

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

Трпи бабо за убавина

Трпи бабо за убавина

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?