18 Февруари, 2020
0.0165

(ФОТО) Стилот на новата министерка за финансии: Препознатлива насмевка и минималистички комбинации

Објавено во: Стил 02 Септември, 2019

31-годишната Нина Ангеловска и официјално стана првата жена министер за финансии на нашата земја. Претходно на јавноста ѝ беше позната како основач на Grouper.mk и претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија.

За себе приватно, пред оваа нова етапа од нејзиниот живот, Ангеловска зборуваше за Женски Магазин.

Ако коментираме за стилот на новата министерска за финансии, која е постојано активна на социјалните мрежи, ќе забележиме дека станува збор за сосема едноставна девојка која преферира проверени бои и комбинации.

Нина во многу наврати и на многу настани покажа дека е спортски тип, па со оглед на тоа често може да ја видиме во спортски комбинации, било да се тоа хеланки и маичка или тренерки.

Често со својот партнер патува и истражува нови дестинации, каде рекреативно трчаат или возат велосипеди.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина