16 Декември, 2019
0.0164

(ФОТО) Тамара има амајлија која ќе ѝ донесе среќа на „Евросонг“

Објавено во: Стил 07 Мај, 2019

Својата амајлија за која верува дека ќе ѝ донесе среќа на настапот на „Евросонг“, Тамара Тодевска ја понесе во Тел Авив. Станува збор за слика од расцутено дрво, која ја наслика кумата на Тамара, Анета.

„Куми, ми држиш среќа и тука“, објави Тамара под фотографијата од амајлијата. Пејачката која со својот тим вчера стаса во Тел Авив, утрово кондиционо се подготви за она што денеска ја очекува, првата проба закажана за попладнево. 

„Спиев 9 часа и подготвена сум за на сцена“, вели Тамара која објави фотогграфии како трча покрај море и од нејзиниот поглед од хотелската соба. 

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) 14 милиони евра: Ѕирнете како изгледа најскапата елка во светот

(ВИДЕО) 14 милиони евра: Ѕирнете како изгледа најскапата елка во светот

Луѓето се чудат кога ќе сфатат дека свирам на тапани, а не пеам: Гимназијалка од Карев руши стереотипи

Луѓето се чудат кога ќе сфатат дека свирам на тапани, а не пеам: Гимназијалка од Карев руши стереотипи

На 14 години ѝ ја ампутираа ногата, па ѝ предвидоа само 3 месеци живот: Инспиративна приказна на модна блогерка

На 14 години ѝ ја ампутираа ногата, па ѝ предвидоа само 3 месеци живот: Инспиративна приказна на модна блогерка

Зошто е толку добро да се одгледа дете во Финска?

Зошто е толку добро да се одгледа дете во Финска?

(ФОТО) Претседателот Пендаровски и сопругата ја украсија новогодишната елка во супер друштво

(ФОТО) Претседателот Пендаровски и сопругата ја украсија новогодишната елка во супер друштво

Од амбалажа на влажни марамчиња до игра: Мајка воодушевува со својот трик

Од амбалажа на влажни марамчиња до игра: Мајка воодушевува со својот трик

Како Хрват ја доживеа Македонија: Ќе ви се насолзат очите

Како Хрват ја доживеа Македонија: Ќе ви се насолзат очите

Луксузот има ново име: Ана Камчева и нејзината чанта колку еден автомобил

Луксузот има ново име: Ана Камчева и нејзината чанта колку еден автомобил

Излог

Излог