16 Октомври, 2019
0.0164

(ФОТО) Во Мадрид ме препознаваа на улица: Тамара доби награда во Шпанија

Објавено во: Стил 08 Октомври, 2019

Неколкуминутни овации од публиката доби Тамара Тодевска по настапот на евровизиската песна „Proud“ во Мадрид, во салата Palacio de la Prensa

Тамара во главниот град на Шпанија замина на покана на евровизискиот клуб ОГАЕ. Она што поп-ѕвездата ја направи особено горда е наградата за најдобар женски вокал од Eurovision NI ,еден од најпрестижните портали за „Евровизија“. За настапот во Мадрид, Тамара избра шик црна модна комбинација.

 „Не верував дека ќе имам таков пречек во Мадрид....Деталите читајте ги на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

(ФОТО) Многу сме среќни: Елена Стефановска го покажа дечкото

(ФОТО) Многу сме среќни: Елена Стефановска го покажа дечкото

Како поднесувате пораз? Силни ли сте?

Како поднесувате пораз? Силни ли сте?

(ВИДЕО) Микс на традиција и модерно: Некст тајм ја објавија „Јовка Кумановка“

(ВИДЕО) Микс на традиција и модерно: Некст тајм ја објавија „Јовка Кумановка“

ОВДЕ БАЛАНСОТ МЕЃУ РАБОТА И ЖИВОТ Е НАЈДОБАР: Колку подолго работно време толку помалку време за себе

ОВДЕ БАЛАНСОТ МЕЃУ РАБОТА И ЖИВОТ Е НАЈДОБАР: Колку подолго работно време толку помалку време за себе

Рубен Корубин: сликарски великан на емоциите со своја јубилејна изложба

Рубен Корубин: сликарски великан на емоциите со своја јубилејна изложба