21 Јули, 2019
0.0228

(ВИДЕО+ФОТО) ПОРТОКАЛОВ ТЕПИХ ЗА УЧЕСНИЦИТЕ: Започна „Евровизија 2019“

Објавено во: Стил 13 Мај, 2019

Тимови од сите 41 земји учеснички на годинашнава Евровизија вчера се претставија на плоштадот „Хабима“ во Тел Авив, Израел. Тепихот на кој се претставуваа учесниците е портокалов, а не црвен затоа што оваа боја е логото на овогодинешниот официјален спонзор.

И тимот на Северна Македонија продефилира на портокаловиот тепих. Облечени во црно, нашите претставници мафтаа на присутните и уживаа во настанот.

„Евровизија 2019“ ќе се одржи под силни безбедносни мерки, пренесуваат европските медиуми. Во главниот град  на Израел ќе бидат распоредени околу 8.000 полицајци.

Инаку, оваа година се очекува кулминација на Евровизија поради настапот на Мадона, за чиешто учество спонзорот платил над 1 милион долари.


Видео - Eurovision Song Contest

Фото - ИнстаграмМожеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?