22 Октомври, 2019
0.0271

(ВИДЕО+ФОТО) ПОРТОКАЛОВ ТЕПИХ ЗА УЧЕСНИЦИТЕ: Започна „Евровизија 2019“

Објавено во: Стил 13 Мај, 2019

Тимови од сите 41 земји учеснички на годинашнава Евровизија вчера се претставија на плоштадот „Хабима“ во Тел Авив, Израел. Тепихот на кој се претставуваа учесниците е портокалов, а не црвен затоа што оваа боја е логото на овогодинешниот официјален спонзор.

И тимот на Северна Македонија продефилира на портокаловиот тепих. Облечени во црно, нашите претставници мафтаа на присутните и уживаа во настанот.

„Евровизија 2019“ ќе се одржи под силни безбедносни мерки, пренесуваат европските медиуми. Во главниот град  на Израел ќе бидат распоредени околу 8.000 полицајци.

Инаку, оваа година се очекува кулминација на Евровизија поради настапот на Мадона, за чиешто учество спонзорот платил над 1 милион долари.


Видео - Eurovision Song Contest

Фото - ИнстаграмМожеби ќе ве интересира

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона