19 Јуни, 2019
0.0202

Французин доби 102 милиони евра,сега не знае што да прави со парите!

Објавено во: Стил 09 Јануари, 2013

Добитникот на Евро Милион, кој на 21 декември 2012 година ja доби третата по големина премија во Франција од 102 милиони евра, го подигна чекот од лотаријата и се врати на своето работно место.

Среќниот добитник кој стана 320-от по ред најбогат човек во Франција, реши да остане анонимен, но француските медиуми соопштија дека по професија е трговец има продавница и барем засега мисли да продолжи со својата вообичаена работа. Дури и ништо да не прави, високата сума пари во банка  дневно му носи камата од 10.000 евра. Инаку добитникот за француската лотарија го гледал извлекувањето на телевизијата на 21 декември 2012, а цела ноќ потоа не заспал рамислувајќи што да прави до парите. Одлучил засега да не прекине со работата, а парите нема да ги инвестира на берзата, туку размислува да ги вложи недвижности. Тој планира да остане во Франција, во родното место во регионот Миди-Пиренеи, а отсега ќе мора да плаќа данок за своето богатство.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор