12 Декември, 2019
0.0189

(ГАЛЕРИЈА) Истрошени политичари

Објавено во: Стил 17 Јули, 2019

Како би изгледале македонските политичари на 80 години?

Старееме, природен процес кој секој треба да го доживее. Ама лицето станува изгужвано, брчките се познаваат од далеку, растат ушите, носот и стомакот, а косата е се поретка. 

Но, не треба да се плашиме од староста. Секој период од животот си има свои убавини и недостатоци. Интересно е тоа што денес, со напреднатна технологија, можеме да се видиме како ќе изгледаме на 80 години. 


Целиот текст и како би изгледале и другите политичари на 80 години погледнете на Машки магазин.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова