21 Јули, 2019
0.0182

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

Објавено во: Стил 17 Јуни, 2019

Црногорскиот кантавтор Владо Георгоев прв започна па пее, а по него и другите негови колеги. На свадбата на менаџерот Кристијан Стефановски од продукција „Прагма“ и неговата сопруга Ана Стојковска на гости беше речиси целата балканска и македонска естрада со која соработува. 

„Сега ќе им најавам на надлежните од хотелот дека ќе запалам цигара, а тие нека ме казнат. Кристијан, нема веќе патувања, конечно се скраси со вистинската девојка. Што ќе правиш сега? Ќе бркаш работа“, рече Владо Георгиев на одличен македонски. Георгиев ја испеа "Anđelе“ и уште неколку негови хитови во кои уживаа гостите.


Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?