24 Јули, 2019
0.0194

(ГАЛЕРИЈА) За да се промениме, мора да бидеме заедно: Лени Кравиц инспирира со човечност

Објавено во: Стил 04 Мај, 2019

Неговата љубов владее веќе три децении откако во 1989 година го објави деби-албумот Let Love Rule. Лени Кравиц е хуман уметник, искрен борец за човекови права, музичар со неверојатна енергичност и харизма, а тоа го покажа и синоќа во Скопје на неговиот долгоочекуван втор концерт во нашата земја, по спектакуларното шоу во 2008 година на охридскиот стадион „Билјанини извори“.

Како што беше и најавено, на сцената остана повеќе од два часа, смени неколку гитари, прошета меѓу обожавателите и во неколку наврати ја потенцира сопствената фасцинираност од убавините на нашата земја.


- Добровечер, како сте? Прво сакам да ви кажам дека сме благодарни, благословени да бидеме со Вас оваа вечер и Ви благодариме на убавото добредојде. Вчера се прошетав во Скопје и пронајдов љубов во Македонија. Зборував со луѓето, пеев со нив, јадев со нив - им се обрати американскиот рокер на фановите.

Целата галерија погледнете ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот