24 Мај, 2019
0.0229

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Објавено во: Стил 19 Февруари, 2019

Кога мајка ми ќе ја замолев да ми прочита приказна, ќе ми одговореше: „Научи да читаш!“. А, кога ќе одлучев да ѝ раскажам приказна, ме прекинуваше; „Ти можеби имаш четири години, но јас немам“

Карл Лагерфилд ја презеде креативната контрола во модниот гигант „Шанел“ во 1983 година, повеќе од една деценија по смртта на Коко Шанел. Оваа модна куќа со заработка од четири милијарди долари годишно стана еден од најпрофитабилните луксузни брендови во светот. 

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи