27 Јануари, 2021
0.0211

ЃУЛИСТАНА МАРКОВСКА: Прав пат ни е доколку ЕУ реши да ни направи мониторинг

Објавено во: Македонија 21 Октомври, 2019

Поранешната пратеничка Ѓулистана Марковска вечерва во Само вистина на Канал 5 изјави дека изборите нема да решат ништо. 

Taa смета дека има масовна апатија кај гласачкото тело.

„Ние не гласавме за да има избори, за да ги гледаме сите криминалци како се шетаат по Македонија“, рече таа. 

Прав пат ни е доколку ЕУ реши да ни направи мониторинг, смета Марковска. 

Таа вели дека овие 4-5 месеци се чувствува придвижување на нештата, желба на остантите министри да го покажат она што го работат.

За премиерот Зоран Заев рече дека целосно се вложил во евроинтеграциите, и затоа сега е разочаран. 

Читајте уште

КАКВИ ИЗБОРИ НЕ ОЧЕКУВААТ - новинарски прогнози за Фактор

КОЈ УШТЕ САКА ДА ОДИ НА ИЗБОРИ - ќе надмине ли излезноста 50 проценти?

Можеби ќе ве интересира

НИКОЈ НЕ МИСЛИ НА БЕРОВЧАНИ: Скоро година дена се без превоз

НИКОЈ НЕ МИСЛИ НА БЕРОВЧАНИ: Скоро година дена се без превоз

ЕПИДЕМИОЛОГОТ СТОЈАНОВ ЗА ФАКТОР: Сега е моментот да се донесе која било вакцина, да не се губи време во бирократија

ЕПИДЕМИОЛОГОТ СТОЈАНОВ ЗА ФАКТОР: Сега е моментот да се донесе која било вакцина, да не се губи време во бирократија

Израелци скенирале и констатирале дека некој трет незаконски прислушува

Израелци скенирале и констатирале дека некој трет незаконски прислушува

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија ќе набавува кинески вакцини, денес нови 444 заразени со коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија ќе набавува кинески вакцини, денес нови 444 заразени со коронавирусот

Вакцинацијата во државата ќе се спроведува во три фази

Вакцинацијата во државата ќе се спроведува во три фази

Има 21 починат и 444 нови заразени со коронавирусот

Има 21 починат и 444 нови заразени со коронавирусот

Милошоски бара оној кој извршил родово насилство врз жена да не може да биде пратеник, градоначалник, министер

Милошоски бара оној кој извршил родово насилство врз жена да не може да биде пратеник, градоначалник, министер

Македонија повторно се стресе

Македонија повторно се стресе

БЛАГОДАРАНОСТ ОД МАКАРСКА ДО КАВАДАРЦИ: Mитко Јанчев е горд што помогнале на пријателите во Хрватска

БЛАГОДАРАНОСТ ОД МАКАРСКА ДО КАВАДАРЦИ: Mитко Јанчев е горд што помогнале на пријателите во Хрватска