03 Јуни, 2020
0.0336

ГЛАДТА ЈА ПЛАТИЈА СО СУСПЕНЗИЈА: Како избега а како го фатија затвореникот од комбето

Објавено во: Македонија 15 Октомври, 2019

„Урнебесна сцена во Македонија-Затвореник го искористи гладот и им избега на полицијаците“ ...вакви и слични наслови ги обиколија медиумите во соседството откако се случи филмско бегство на затвореник од Идризово.

Затворските стражари грешката скапо ги чини бидејќи ќе ја платат со суспензија.

Имено, затвореникот го искористи попатното застанување на полициското комбе кое го враќаше од преглед на клиника во затворот Идризово.

38 годишниот Фидан Асани, избегал низ задната врата на комбито кога полицајците застанале да купат сендвичи на бензинската пумпа.

Сепак, не успеал да стигне далеку. Околу 17,30 часот тој е пронајден близу селото Пресница во Липково.

Директорот на полицијата соопшти дека поради непочитување на постапката и промена на рутата, полицајците ќе бидат суспендирани бидејќи затвореникот и не бил врзан и затоа што и нему најверојатно му купувале сендвич.

Меѓудругото, Асани не бил сам во комбито со него бил превезуван и друг затвореник а токму Асани важи за опасен .

Можеби ќе ве интересира

МПЦ-ОА: Гробовите за Духовден да се посетуваат само од најблиските

МПЦ-ОА: Гробовите за Духовден да се посетуваат само од најблиските

БИЗАРНА СМРТ: Излегол од возилото, а тоа се вратило наназад и го пригмечило на банкината

БИЗАРНА СМРТ: Излегол од возилото, а тоа се вратило наназад и го пригмечило на банкината

Владата ќе ги помага новинарите кои известуваа за кризата: Ќе бидат ли опфатени и порталите

Владата ќе ги помага новинарите кои известуваа за кризата: Ќе бидат ли опфатени и порталите

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ ЗАСЕДАВА ВО ПРОШИРЕН СОСТАВ: Нов многу висок број на новозаразени

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ ЗАСЕДАВА ВО ПРОШИРЕН СОСТАВ: Нов многу висок број на новозаразени

Андов: Игор Дурловски прв ми рече „Ќе изгубите“

Андов: Игор Дурловски прв ми рече „Ќе изгубите“

Бујар Османи денеска ќе ја провери ситуацијата со конфекциите во Штип

Бујар Османи денеска ќе ја провери ситуацијата со конфекциите во Штип

ОПШТИНИ ПОД КАРАНТИН ВИКЕНДОВ? Одлука ќе се донесе најдоцна до утре

ОПШТИНИ ПОД КАРАНТИН ВИКЕНДОВ? Одлука ќе се донесе најдоцна до утре

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите