21 Октомври, 2019
0.0210

Глеј си ѓубрето под чергата

Објавено во: Стил 01 Јули, 2019

Најопасни се луѓето-душегрижници. Под превезот на сомилост и емпатија блујат отров за кој воопшто не водат сметка како ќе биде доживеан (па и преживеан) од оние за кого е наменет. Народ сме кој обожува да се бави со туѓите животи. И како и секогаш, ќе почнам од себе. Сум била жена со сомнителен морал, па фригидна, па светица, за приказните околу мојот развод нема поента да зборувам, па после е на ред мојата сексуална ориентација и низа други муабети. А што е најинтересно, сите тие муабети потекнуваат од луѓе кои никогаш не сум ги познавала, со кои не сум врзала ниту 2 реда муабет. Ако поддржуваш право на избор за одбирање партнер во животот (од ист пол) автоматски си геј! Ако не си религиозен, автоматски си раскалашена личност која не бира начини и средства да дојде до својата цел. Ако си самохрана мајка, одма одиш во колоната „ороспија“, а ако си ја почитуваш и сакаш сопругата тогаш си папучар.Целата колумна на Ана Бунтеска читајте ја на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник