21 Октомври, 2019
0.0166

ГО ИМАМЕ ОДГОВОРОТ: Еве каде се најубавите плажи на светот

Објавено во: Стил 12 Јули, 2019

Кох Ронг е остров во Камбоџа кој е многу мал, но се одликува со плажи со мек бел песок.

Toj е втор по големина остров во Камбоџа и се наоѓа на околу 25 километри од брегот. Местото е познато по изобилството на плажи, а речиси 2 / 3 од крајбрежјето на островот е покриено со песок и е погодно за активности на вода.

Од плажа до плажа ве возат чамци, кои можат да се изнајмат ако брановите не се големи, а до некои од нив може да се стигне и пешки.


Целиот текст прочитајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник