28 Мај, 2024
0.0294

ГО ОЖИВУВАЛЕ ВО ВОДА, А ЕВЕ ШТО ПРАВЕЛ НЕКОЛКУ ЧАСА ПРЕД ТРАГЕДИЈАТА: Нови детали за смртта на Метју Пери, еве што објави полицијата

Објавено во: Свет, Стил 29 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

Службите за итни случаи биле испратени во неговиот дом во Лос Анџелес во 16:07 часот во саботата. Лекарите се обиделе да го спасат Пери додека тој сè уште бил во џакузи, но напорите да го оживеат биле неуспешни и тој бил прогласен за мртов на местото на настанот, пишува Daily Mail.

Актерот не бил префрлен во болница, потврди локалната полиција.

Да потсетиме дека телото на Пери беше пронајдено во џакузито во неговиот дом. Изворите рекоа дека Пери играл популарна игра на пиклебол (игра слична на тенис) во текот на утрото. Потоа испратил помошник да му ги извршува задачите, а кога се вратил околу два часа подоцна, го нашол Пери мртов и повикал 911.

Не е познато што правел Пери пред неговата смрт и истрагата е во тек. Странските медиуми јавуваат дека во негова близина не биле пронајдени наркотици од који Пери бил зависник со години.


ФОТО:Принтскрин/Инстаграм,Метју Пери

Можеби ќе ве интересира

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?

ГЕРМАНСКИ ВЕСНИК: Балтичките земји сепак ќе испратат војници во Украина?

ГЕРМАНСКИ ВЕСНИК: Балтичките земји сепак ќе испратат војници во Украина?

ГАТАЧКА МАМЕЛА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ФРАНЦИЈА: Ја плаќал со народни пари

ГАТАЧКА МАМЕЛА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ФРАНЦИЈА: Ја плаќал со народни пари

„АКО МИ СЕ СЛУЧИ НЕШТО, БАРАЈТЕ ГО НЕГО“ Сопругот на европратеничката оставил мистериозна порака

„АКО МИ СЕ СЛУЧИ НЕШТО, БАРАЈТЕ ГО НЕГО“ Сопругот на европратеничката оставил мистериозна порака

БРУТАЛНА ОДМАЗДА ЗА НАПАДОТ НА ТЕЛ АВИВ! Израел го ракетираше Рафа, загинаа жени и деца!

БРУТАЛНА ОДМАЗДА ЗА НАПАДОТ НА ТЕЛ АВИВ! Израел го ракетираше Рафа, загинаа жени и деца!