26 Септември, 2022
0.0254

Го предвиде УНИШТУВАЊЕТО на оваа земја: Само една ЖЕНА може да ги спаси, но со помош на Русите

Објавено во: Стил 27 Август, 2022

Добивај вести на Viber

За време на нејзиниот живот, бугарската пророчица Баба Ванѓа предвиде тешки времиња за Украина, иако земјата во тоа време сè уште беше дел од Советскиот Сојуз. Според неа, земјата може да биде уништена со лаги во ходниците на моќта и со итрината на политичарите.

Сепак, таа тврдеше дека спасот на Украина може да го донесе жена која ќе ја преземе власта во свои раце. Според Ванѓа, таа ќе работи во тандем со маж, а била сигурна дека 

- Запомнете, жена ќе ја спаси Украина - го цитира пророштвото Правда-ТВ.

Ванѓа оставила и пророштво за Русите. Таа го предвиде доаѓањето на пролетта, по што ќе започнат промените. Инаку, пророчицата почина во 1996 година, пред да дојде на власт претседателот Владимир Путин, за време на мандатот на Борис Елцин.

Целиот текст на Машки магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно