12 Јули, 2020
0.0260

Горе највисоко му е најубаво: Илија Димовски каков што не го знаете

Објавено во: Стил 05 Август, 2019

За да си даде оддишка од политиката, приватно е по жилав, па стресот од секојдневието го канализира преку здрави начини на живот

Колку што е активен во политиката, толку е и во спортскиот начин на живот. Ако повеќето политичари пуштаат стомак, јадат неконтролирано и освен препукувања на дневно ниво не им текнува малку да се размрдаат физички, пратеникот Илија Димовски нема таква мрзеливост кон здравите животни навики. Неговите политички ставови може да ги прифатиме или не, но факт е дека приватно е вљубеник и учесник во искачување на планини- неговата најголема страст, возење велосипед, пливање, кондициони вежби, трчање… 

Целиот текст читајте го на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот