21 Јануари, 2020
0.0603

Хедонистичко хоби: Македонци кои имаат свој возен парк

Објавено во: Стил 05 Септември, 2019

Тројцата делат иста или слична љубов кон брзинските машини.

Постојат луѓе на кои хобито им е вистинска релаксација и задоволство. Уживаат во него, преку него поинаку се изразуваат, со него си создаваат свој свет… Љубовта кон одредени нешта секојдневно ја покажуваат, се грижат и ја одржуваат. Кај нас има многу колекционери на разни предмети, но и такви кои  имаат свој возен парк. Без разлика дали се работи за автомобили или мотоцикли, едноставно сакаат да бидат опкружени со нив. Страста кон брзината, фините линии на возилото, марката и моделот им претставуваат дополнително задоволство.

Кои се тие читајте на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Медената земја полна измет

Медената земја полна измет

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”