29 Септември, 2023
0.0232

Хорор во Франција: Тинејџерка го избодела својот помал брат додека спиел, родителите спиеле во друга соба

Објавено во: Свет 02 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Тинејџерка (17) од Франција е уапсена под сомнение дека го избодела својот помал брат додека спиел ноќта меѓу вторникот и средата.

Нападот се случил околу 3 часот по полноќ во семејниот дом недалеку од Тулуз. Медиумите пренесуваат дека девојчето боледува од некој облик на аутизам, но дека никогаш досега не била агресивна.

Според извор од истрагата, тинејџерката среде ноќ прикрајно влегла во собата на три години помладиот брат и му зафрлила нож. Родителите спиеле во друга соба кога го слушнале нивниот син како вреска и вика помош, пренесуваат медиумите.

Таткото успеал да ја фати ќерката и да и го грабне ножот, додека мајката повикала брза помош и полиција. Момчето итно е пренесено во болница и е во стабилна состојба.

Тинејџерката е пренесен истата вечер и одредена и е мерка притвор до рочиштето, таа ќе биде обвинета за обид за убиство. 

Ден по апсењето, 17-годишната млада жена, осомничена дека се обидела да го убие својот помал брат, е изведена пред судија за малолетници. 

„Овој средношколец, кој боледува од Аспергеров синдром, ќе биде обвинет за обид за убиство“, пишува обвинителството во Тулуз, пренесуваат светските медиуми.

За време на нејзиното испрашување, осомничената мирно одговарала на прашањата на жандармите на заедницата на бригадите на Унијата и на истражувачката бригада на компанијата Тулуз Сен Мишел. „Не чувствува каење“, вели јавниот обвинител.

Младата девојка дури и признала дека со предумисла го убила целото нејзино семејство. „Таа ќе мора да биде психијатриска проценета за да се увери дека не страдала од никакво оштетување на расудувањето во моментот на фактите“, прецизира обвинителството.

Во вторникот вечерта, тинејџерка го програмирала времето на својот будилник да ѕвони точно во 2 часот по полноќ. Откако станала од кревет, сакала да ги нападне сите членови на нејзиното семејство. Почнувајќи од помал брат.

Можеби ќе ве интересира

Koja e најбезбедната земја на светот?

Koja e најбезбедната земја на светот?

Koj остава свински глави пред домовите на руските пропагандисти?

Koj остава свински глави пред домовите на руските пропагандисти?

РУСИЈА СЕГА ГИ ДРЖИ КОНЦИТЕ: Купија ланец трговски центри

РУСИЈА СЕГА ГИ ДРЖИ КОНЦИТЕ: Купија ланец трговски центри

На улиците на Британија има нови двосмерни камери за брзина - еве како функционираат

На улиците на Британија има нови двосмерни камери за брзина - еве како функционираат

ЕГЗОДУСОТ ПРОДОЛЖУВА: Нагорно-Карабах ќе престане да постои од јануари 2024 година, изјави претседателот

ЕГЗОДУСОТ ПРОДОЛЖУВА: Нагорно-Карабах ќе престане да постои од јануари 2024 година, изјави претседателот

МАЛОЛЕТЕН УЧЕНИК СО НОЖ ПРОБОДЕ НАСТАВНИК ВО ОКО: Напад во шпанско училиште, детето со два ножа ги избодело сите што минувале

МАЛОЛЕТЕН УЧЕНИК СО НОЖ ПРОБОДЕ НАСТАВНИК ВО ОКО: Напад во шпанско училиште, детето со два ножа ги избодело сите што минувале

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО РУСКАТА РУБЉА? Министерството за економија ги соопшти деталите

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО РУСКАТА РУБЉА? Министерството за економија ги соопшти деталите

Гренел до косовска политичарка: Не е добра идеја да ја гризете раката што ве храни со децении

Гренел до косовска политичарка: Не е добра идеја да ја гризете раката што ве храни со децении

Хилари Клинтон до Путин: Проширувањето на НАТО е последица на руската политика

Хилари Клинтон до Путин: Проширувањето на НАТО е последица на руската политика