16 Ноември, 2019
0.0194

И болката со тебе поминува: Бојан Илиевски за искушенијата

Објавено во: Стил 11 Септември, 2019

Со неговите мускули, ќе ве поттикне да размислите за вашиот изглед.

Силен, снажен, беспрекорен тонус, модерен и љубител на животните. Ова се само дел од епитетите за Бојан Илиевски, еден од најдобрите фитнес тренери кај нас.

 Речиси секој момент го поминува во обликување на телото. Со напорни вежби успеа од себе да направи вистински фит маж кој не е само подвижен мускул, туку и нешто повеќе. 

Неговата упорност, вештина и карактер го однесоа на многу престижни фитнес натпреварувања, а тој сега е шест кратен победник на “Men physique champion” и има освоено и многу други регионални и европски натпреварувања.

Целиот текст читајте го на Машки магаизн, тука.

Можеби ќе ве интересира

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата