06 Јуни, 2020
0.0611

И џек-потот носи проблеми: Доби 148 милиони фунти, ама ги изгуби пријателите!?!

Објавено во: Стил 08 Јануари, 2013

И освојувањето на џек пот Премијата си носи свои проблеми. Ова многу добро го знае Британецот, Адријан Бејфорд откако освои 148 милиони фунти на лото, морал да ја затвори својата музичка продавница бидејќи многумина го молеле за пари.    лотарија „Еуромилионс“,

Бејфорд кој инаку е татко на две деца и покрај Премијата, сакал да продолжи да работи во приватната музичка продавница во Хаверхил, но тоа станало невозможно.

„Адријан имаше проблеми поради луѓето кои доаѓаа во продавницата и се обидува да му „измолзат“ пари“, вели еден од неговите соседи.

Пред да ја отвори продавницата, Бејфорд работел како поштар, а во минатото продавал половни ЦД на пазарот. Тој планирал да започне и со поправка на гитари. Сепак плановите очигледно ќе се сменат.

Кога тој и неговата сопруга разбрале дека ја освоиле главната награда, нарачале пица од интернационалниот ресторан за брза храна „Доминос“ и така го прославиле својот голем ден, по што резервирале лет за Шкотска, за со приколка да ја разгледаат оваа земја.

После освоената добивка скромните сопружници се најдоа на 516 место на листата на најбогати на „Сандеј тајмс“ и неодамна купија голема вила на селскиот имот во источна Англија, која чинела шест милиони фунти (повеќе од седум милиони евра).

Можеби ќе ве интересира

Д-р Огњен Даскалов: Бидете сигурни дека правите естетски зафат поради себе, а не за околината

Д-р Огњен Даскалов: Бидете сигурни дека правите естетски зафат поради себе, а не за околината

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата