16 Јули, 2019
0.0250

И електричната енергија проблем за Франција

Објавено во: Свет 22 Ноември, 2012

И покрај тоа што за време на економската криза француските граѓани штедат на струја и генералено државата бележи намалена потрошувачка на електричната енергија, француското електростопанство бара огромни средства за обнова на својата ослабена инфраструктура. Проектот со кој се предвидува обнова и тоа по итна постапка, бара обезбедување на средства во износ од 15 милијарди евра до 2020 година, кои до 2030-та треба да пораснат од 35 до 60 милијарди евра, соопшти дирекцијата на француската Електродистрибуција.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се сруши станбена зграда, има загинати и повредени

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се сруши станбена зграда, има загинати и повредени

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него