12 Декември, 2019
0.0175

И мажите внимаваат на своето тело: Македонци кои преферираат здрав животен стил

Објавено во: Стил 19 Јули, 2019

За нив здравиот начин на исхрана и убаво оформеното тело значат вистински животен предизвик. Атрактивни се, но без напор и режим не би изледале така како што изгледаат.

Некои се оженети и имаат деца, други имаат девојки, а останатите се „сингл“. Но заедничко за сите е што изгледаат убаво, имаат дефинирано тело и зрачат со самодоверба. Тоа не значи дека не се успешни во сето она што го работат. Иако некои се помалку познати на јавноста сепак привлекуваат внимание со својата појава. Овие наши мажи внимаваат на својот стил и свесни се за впечатокот кој го оставаат. Неретко можат да се видат на плажа и токму таму се гледаат целосно нивните „плочки“ на стомакот. Повеќето веројатно ќе се изненадат што се најдоа во нашите предлози, ама заслужиле. Секако, ова ни од далеку не е конечна листа на мажи со убави тела! Имаме ние многу такви, способни истовремено да вежбаат, учат, студираат, да формираат семејство, да бидат авантуристи и да бидат привлечни.

Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова