17 Јануари, 2019
0.2448

И ОВА ГО ИМА НА BOOKING: Дали би се сместиле во куќа од чоколадо?

Објавено во: Стил 12 Септември, 2018

Сместување во чоколадна куќичка се нуди на booking. 

Таа има површина од 18 метри квадратни, може да прими четири лица, а за нејзината изработка се потребни 1,5 тони чоколада. Среќниците кои ќе успеат да осигураат сместување во оваа куќа ќе поминат ноќ опкружени со чоколадни слатки на секој чекор. Цената по ноќевање е 50 евра. 

Единствената традиционална куќа ја осмисли и произведе Жан Лук Деклузеау реномиран производител на чоколадо, кој е познат по своите чоколадни скулптури. 

Можеби ќе ве интересира

Љубов престрашна, што стори

Љубов престрашна, што стори

Цртањето со уста ме спаси од тагата: Роза Мојсовска напиша нова збирка со поезија

Цртањето со уста ме спаси од тагата: Роза Мојсовска напиша нова збирка со поезија

ВНИМАВАЈТЕ: Социјалните мрежи може да предизвикаат депресија кај тинејџерите!

ВНИМАВАЈТЕ: Социјалните мрежи може да предизвикаат депресија кај тинејџерите!

Крај со големо „К“

Крај со големо „К“

Мора да имаме ист кармин и маникир: Ивона Стоименовска за животот на една стујардеса

Мора да имаме ист кармин и маникир: Ивона Стоименовска за животот на една стујардеса

(ГАЛЕРИЈА) Шизичка диско Василица во Опера и балет

(ГАЛЕРИЈА) Шизичка диско Василица во Опера и балет

(ВИДЕО) Колку е смешно, толку е и страшно: Најсилната порака зошто не треба да пишувате на мобилен и да возите

(ВИДЕО) Колку е смешно, толку е и страшно: Најсилната порака зошто не треба да пишувате на мобилен и да возите

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Водителката Елена Стојановска: Вежбам кампањски, со спортот сум на вие

Водителката Елена Стојановска: Вежбам кампањски, со спортот сум на вие