19 Јули, 2019
0.0375

Има само 5 години: Малите уметнички дела од пластелин на Борјан ќе ве остават без зборови!

Објавено во: Стил 28 Февруари, 2019

Борјан Томески има само 5 години и прави мали уметнички дела со пластелин.  Анимираните детски филмови му се помеѓу омилените активности, но она што посебно му го привлекува вниманието се видеа на YouTube во кои се изучуваат боите, формите, техниките на цртање, но најмногу начинот на изработка со пластелин.

Неговата мајка вели дека е весело и љуботно момче.

Целиот текст на Хаштаг.мк. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

И мажите внимаваат на своето тело: Македонци кои преферираат здрав животен стил

И мажите внимаваат на своето тело: Македонци кои преферираат здрав животен стил

Најмудрите совети од Бред Пит кои ќе ви помогнат да си го зачувате бракот

Најмудрите совети од Бред Пит кои ќе ви помогнат да си го зачувате бракот

(ФОТО) Кои се најопасните места на светот?

(ФОТО) Кои се најопасните места на светот?

ТРАЈЧЕ ВОИНОВ: Или си роден на бина, или во публика

ТРАЈЧЕ ВОИНОВ: Или си роден на бина, или во публика

Плачев секој ден: Интервју со Антониа Гиговска

Плачев секој ден: Интервју со Антониа Гиговска

(ГАЛЕРИЈА) Истрошени политичари

(ГАЛЕРИЈА) Истрошени политичари