21 Јули, 2019
0.0186

Името е чиста случајност: Горан Папаз за настапот пред Папата Франциск

Објавено во: Стил 07 Мај, 2019

Поглаварот на Римокатоличката црква, Папата Франциск, денеска е во посета на нашиот главен град Скопје. 

Петнаесет илјади граѓани на плоштадот „Македонија“ ќе ја слушаат мисата, а доколку временските прилики дозволат, папата ќе се движи со папамобил од Спомен куќата на Мајка Тереза до плоштадот и до црквата „Пресвето срце Исусово“.

Музичарот Горан Папаз ќе биде специјален гостин и ќе настапи пред Папата Франциск.

- Желбата да бидам јас беше на Католичка црква, добив повик кој со задоволство го прифатив. Тоа што сум Папаз и на турски и грчки јазик значи свештено лице, е чиста случајност- раскажа Папаз за Женски Магазин.

Целата приказна читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?