22 Август, 2019
0.0174

(ГАЛЕРИЈА) Инфинити базен и логорски оган: Како изгледата новата вила на Роналдо?

Објавено во: Стил 04 Август, 2019

Со богатство кое се проценува на 450 милиони долари, можеме слободно да кажеме дека Кристијано Роналдо има доволно пари за трошење и љубов кон луксузниот свет. На неговиот Инстаграм профил често може да видиме како и колку тој ужива во животот, со приватни авиони, одлични автомобили, јахти и вили кои се појавуваат на фотографиите. Сега, фудбалерот на Јувентус ќе има уште можност да прави неверојатни објави на својот Инстаграм профил, бидејќи себе си се почести со луксузна шпанска вила од 1.6 милиони долари.

Вториот најплатен спортист на светот, кој оваа година заработи 109 милиони долари, се почести со четирисобна викендица во Марбеља, а еден од комшиите му е Конор Мегрегот. Ова е втора вила која Роналдо ја купи - првата вила чинела 5.8 милиони долари, а истата има гигантски портрети од познатиот фудбалер.

Новата вила е со чисти, модерни линии и бела фасада, која е одличен контраст на плавите бранови. Високите плафони и пространи панорамски прозорци пропуштаат изобилие од природна светлина во животниот простор, додека елегантно лебдечките скали поврзуваат две нивоа. Пространата главна спална соба има масивен вграден гардеробер, приватна бања и секако неверојатен поглед, а за останатите детали се погрижи Машки Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Професорке прости ми

Професорке прости ми

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски