05 Август, 2020
0.0186

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Објавено во: Стил 10 Јули, 2020

Концертот на Армира Медуњанин на 9-ти август во Античкиот театар во Охрид е првиот најавен проект на „Авалон“ продукција по петмесечна пауза. Првиот човек на продукцијата, Бобан Милошески вели дека иако постои надежта дека еден ден ќе се разбудиме и ќе ни соопштат дека короната е обичен грип, сепак многу го боли периодот на неработење и откажувањето на настапот на Placebo и на фестивалот Оhrid Calling. Милошески, во интервјуто за Женски магазин зборува за тоа како тој ја гледа новата нормалност во неговата работа, и искрен е кога вели дека изминативе месеци му поминале ужасно и одвратно. Бобан се сеќава на најубавите концерти на Авалон, но и на својот покоен брат Даниел, кој почина пред шест години на 15 јули во 2014 година. 

Читајте повеќе на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска