13 Ноември, 2019
0.0172

Искрено интервју со Таско: Срцето ми беше долг период под опсада, сега сум слободен

Објавено во: Стил 30 Октомври, 2019

Кога ќе го слушнете или прочитате името и презимето Кристијан Тасковски можеби нема да обрнете внимание, но неговото уметничко име (Таско) со гаранција ви е познато. Ова младо момче последниов период направи вистински бум кога се новите музички правци во прашање.

Омилен е помеѓу тинејџерите, а кога ќе се пушти некоја од неговите песни на забава сите играат и пеат во ритамот на Таско. За кратко време ја освои публиката, а веќе се подготвува за уште еден голем спектакл, каде ќе настапи на иста сцена со една балканска ѕвезда ...целото интервју со сите детали читајте ги на Хаштаг овде.

Можеби ќе ве интересира

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

Трпи бабо за убавина

Трпи бабо за убавина

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?