04 Август, 2020
0.0206

Искрено со Александра Јанева: Домашнта изолација лошо влијае на љубовниот живот

Објавено во: Стил 28 Април, 2020

Музиката е дел од нас секогаш и секаде, не само за време на ноќните забави и фестивали, истакнува младата поп пејачка Александра Јанева. Таа за Женски магазин вели дека веќе подолго време не е заљубена, но карантинот сепак лошо влијаел на љубовта, но е свесна за состојбава и не дозволува тоа да и создава главоболки.

Поп-пејачката е и студент на факултетот за стоматологија, па сподели со читателките и како се одвиваат сега студиите. Таа, вели дека кај неа коронавирусот не направил значителни промени, само драстично го забавил темпото на живот.  Вирусот целосно и ја стопирал рутината за проби и настапи со бендот, но сега целото слободно време го трошела сама со себе и за себе.  Без разлика што е дома, никогаш не дозволила да и биде досадно.

Јанева ни го откри и своето ново хоби и со која игра поминала најмногу време во овие карантински денови. Читајте повеќе на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска