19 Јуни, 2019
0.0221

Искрено со Весна Бејби: Ќе ослабам 28 килограми за стендап шоуто

Објавено во: Стил 28 Февруари, 2019

На 10 март ќе наполни 49 години, а на 13 март од 20 часот во Македонскиот народен театар, ќе прослави поинаков роденден, 25 години на театарската сцена. Во стендап шоуто кое Весна Бејби Петрушевска го нарече „Влези, не се соблакај“ вели дека во фокусот на темите ќе биде нејзиниот живот, но и актуелните министри. До 13 март, целта на Бејби е да ослабе 28 килограми, и верува дека ќе ја оствари со новиот режим на исхрана кој го пременува. 

„ Долго време се мислев дали треба воопшто да се одбележува некој јубилеј. Во држава каде што  некого забораваме , мислам дека е вистинско време да си се почитуваш самиот себеси. Мене МНТ ми е првата и последна љубов веројатно. Љубов која нема граници и е немерлива. Тоа никој и никогаш нема да може да ми го одземе. Едно време застануваш и престануваш да броиш улоги, продадени билети како потврда за успехот, одредени кланови кои меѓу себе си разменуваат проекти. Потполно неважно. Мојата мисија била и ќе биде да оставам било каков траг по кој барем некој ќе ме памети. Јас сиот мој живот го посветив на актерството и тоа го пренесувам на деца и на тинејџери. Тврдам дека театарот е живот и без него не умееме да дишеме. Тој е потврда за еден народ, за едно културно време, за поттик“, вели Весна чии малци глумци од  актерска школа Весна Петрушевска- „Бејби шоу“ неодамна ја имаа премиерата на „Нашата љубов“, а претставата е на редовен репертоар на МНТ.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор