14 Април, 2024
0.0848

ИСТРАЖУВАЊАТА ПОКАЖУВААТ: Овие брендови ги сакаат најлошите возачи

Објавено во: Свет 02 Март, 2024

Добивај вести на Viber

Американска осигурителна компанија направила анкета за да види кои возачи прават најмногу прекршоци.

Како што рекоа од компанијата „Лендинг дрво“, во примерок од илјада возачи, најмногу прекршоци направиле возачи од марката Рам (32,9). Ова вклучува вина за сообраќајна несреќа, возење под дејство на супстанции и друго.

Веднаш зад нив (31,3) се возачите на Tesla, а токму тие се одговорни за најмногу сообраќајни несреќи. На трето место е Субару, чии возачи во просек имаат 30,9 прекршоци на илјада возачи.

По Subaru следат Volkswagen, Mazda и BMW, додека озлогласената Топ 10 ја комплетираат оние што ги возат марките Lexus, Infiniti, Hyundai и Toyota.

Од друга страна, во САД најскрити возачи се оние кои седат зад воланот на типичните американски брендови: Меркур, Понтијак и Сатурн. Помеѓу 15 и 16 од секои 1.000 се виновни за сообраќаен прекршок.

Можеби ќе ве интересира

Како Израел го преживеа еден од најголемите напади: Повеќеслојната одбрана одигра клучна улога

Како Израел го преживеа еден од најголемите напади: Повеќеслојната одбрана одигра клучна улога

ТОЛКУ БЕШЕ: Иран го прогласи нападот на Израел за завршен

ТОЛКУ БЕШЕ: Иран го прогласи нападот на Израел за завршен

САКАЛ ДА БИДЕ ЕСКОРТ: Познат идентитетот на човекот кој избоде шест лица до смрт во Сиднеј

САКАЛ ДА БИДЕ ЕСКОРТ: Познат идентитетот на човекот кој избоде шест лица до смрт во Сиднеј

Иран го нападна Израел со стотици дронови и ракети

Иран го нападна Израел со стотици дронови и ракети

УНГАРИЈА ПРОТИВ ЧЛЕНСТВОТО НА ПРИШТИНА ВО СЕ: Будимпешта нема да ја поддржи резолуцијата за Сребреница

УНГАРИЈА ПРОТИВ ЧЛЕНСТВОТО НА ПРИШТИНА ВО СЕ: Будимпешта нема да ја поддржи резолуцијата за Сребреница

СВАДБА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ: Затруени 53 лица, меѓу нив и 13 деца

СВАДБА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ: Затруени 53 лица, меѓу нив и 13 деца

Сите заглавени во кабините на жичарницата се спасени по инцидентот во Анталија, едно лице загина

Сите заглавени во кабините на жичарницата се спасени по инцидентот во Анталија, едно лице загина

„Нетанјаху создава кризи за да ја продолжи војната“: тврдат аналитичарите - 84 отсто од Израелците го гледаат како неуспешен лидер

„Нетанјаху создава кризи за да ја продолжи војната“: тврдат аналитичарите - 84 отсто од Израелците го гледаат како неуспешен лидер

ВО АНГЛИЈА ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИ НА БЕБЕ: приведени пет лица, полицијата се уште истражува

ВО АНГЛИЈА ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИ НА БЕБЕ: приведени пет лица, полицијата се уште истражува