04 Август, 2020
0.0230

Јас сум татко кој духовито му ги доближува вредностите на своето дете: Интервју со Сашко Коцев

Објавено во: Стил 04 Мај, 2020

Не ќе постоеше Зоки Поки, ако не постоеше Лидија. Сите ја паметиме култната реченица со која почнува познатата авантура за Зоки Поки, лектирата која на многумина од нас ни беше меѓу првите прочитани четива. А, не ќе постоеше ведриот дух и палавоста на Зоки ако не беа неговите родители. Играната серија „Зоки Поки“ ќе се емитува од вечерва во 20.15 на МТВ 1. Сабина Ајрула ја игра бабата на Зоки, Даниела Ивановска е во улогата на мајката, а Сашко Коцев го игра таткото. За десетте епизоди кои сигурно дека ќе разбудат носталгија кај повозрасните, а се очекува да ја развеселат и помладата публика се погрижија режисерите Александар Поповски и Марија Апчевска, Даријан Пејовски и Радован Петровиќ, продукцијата „Кино-око“ и продуцентот Роберт Насков.

Сите детали на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Секогаш ќе го изберам здравјето отколку потребата да свртиме едно оро: Лукреција Маљковиќ-Атанасовска, експерт за протокол

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска

Танцувајте на дождот со уникатни модни чадори: Интервју со талентираната Симона Јовчевска