07 Август, 2022
0.0264

Јасмина Мукаетова: Песната ме однесе во Америка, останав таму поради саканиот

Објавено во: Стил 24 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Кога беше активна во музиката и се трудеше максимално и професионално да биде посветена на своите настапи, снимени песни и остварени проекти, на покана од управата на црквата СВ. Никола од Њу Џерси, била ангажирана да пее за новогодишните празници. На еден од настапите се појавил тој. Потекнувале од исто место и се познавале речиси цел живот. Нивните погледи им се пресретнале на половина пат. Дружењето постепано се претворило во љубов. Се вратила во Македонија, продолжила со своите обврски,но мислите ѝ биле далеку. По две години, во 2008 година, решила да патува само во еден правец. Се венчале во куќата на цвеќето во Лас Вегас.

Јасмина Мукаетова (40) денеска е среќна и успешна жена, со две дипломи и семеен бизнис. Таа е дипломиран педагог на Филозофскиот Факултет при Универзитет СВ. Кирил и Методиј –Скопје. Неодамна ја комплетира едукацијата со МБА- мастер за бизнис администрација и концентрација на човекови ресурси, на државниот универзитет William Paterson University. Мајка е на два сина, Диме и Зуко.

Целиот текст на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот