16 Октомври, 2018
0.3328

ЈП Водовод и канализација известува за прекинато водоснабдување

Објавено во: Македонија 16 Мај, 2018

На ден 17.05.2018 г. поради водоводен приклучок од Ф 100мм на ул.Виктор Иго 10 н.Кисела Вода, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул.Виктор Иго, ул.Драга Стојановска и ул.Невена Горгиева Дуња, од 10:00 часот сѐ до завршување.

Исто така, дефектот  на Бул.Видое Смилевски Бато бр.75 во населбата Лисиче е саниран и водоснабдувањето е нормализирано  во 13:00часот.

Дефектот  на ул.Товарник 49 е саниран, водоснабдувањето е нормализирано на.16.05.2018г. во 17:30 часот.

Можеби ќе ве интересира

Не возиме велосипеди, но ќе возиме ли електрични тротинети?

Не возиме велосипеди, но ќе возиме ли електрични тротинети?

Дурловски, Дамовски, Јовановски бараат амнестија, ама таа да се вика „правда“

Дурловски, Дамовски, Јовановски бараат амнестија, ама таа да се вика „правда“

Утре ќе се крои судбината на уставните измени

Утре ќе се крои судбината на уставните измени

Трпеноски за Фактор: Има опции за амнестија, ама по процедура, не со политичка одлука

Трпеноски за Фактор: Има опции за амнестија, ама по процедура, не со политичка одлука

Груевски: Ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон

Груевски: Ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон

Илија Димовски: Не ви е сеедно што ќе се смени името

Илија Димовски: Не ви е сеедно што ќе се смени името

Дурловски се огласи по изјавата на Заев да си простат за 27 април

Дурловски се огласи по изјавата на Заев да си простат за 27 април

Адеми: Грците не се во право, но правилата се тие

Адеми: Грците не се во право, но правилата се тие

Медиумите пишуваат дека денес е Денот Д за Македонија?

Медиумите пишуваат дека денес е Денот Д за Македонија?