24 Март, 2019
0.4207
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Како дете паднав во кома: Искрено интервју со Лозано

Објавено во: Стил 14 Март, 2019

На 23 март во ВИП Арената ќе го одржи својот прв солистички концерт, а како најава за големиот настан, пред три дена излезе неговиот нов сингл „Мајко“. Влатко Лозаноски-Лозано е миленик на сите генерации и поради тоа што секоја песна му е хит, и поради вокалните способности , но и скромноста и пријателскиот и топол однос кој го има со својата публика. Пред да ги слушнеме „Надеж“, „Километри“, „Јако, јако“ во живо, Лозано во искреното интервју откри убави нешта од својот живот, но сподели и некои непријатни, до сега нераскажани приказни на кои се сеќава. 

* Минатата и оваа година се твои успешни години: хитови, албум а сега те чека и концерт. Што ветуваш за 23 март во ВИП Арената?

- Ветувам загарантирана забава, очекувам да биде јако јако, ќе бидат испеани сите мои хитови кои ја одбележаа мојата кариера ќе има и изненадувања кој ги оставам за премиерата на 23. Одвај го чекам денот, со нетрпение.

* Какви сеќавања имаш од почетоците на кариерата, од времето кога започна како млад талент во шоуто на Драган Вучиќ, „Мак ѕвезди“?

- Многу сеќавања, многу спомени. Патот не беше лесен секако, но забавен, разнолик. Почетоците беа од таму точно, шоуто започна откомври 2007 година, но официјално кариерата ми започнува 2008 со мојата прва песна „Врати ме“.

Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Сите жени на Никола Груевски

Сите жени на Никола Груевски

(ФОТО) Шекеринска и сопругот на концерт на Бреговиќ

(ФОТО) Шекеринска и сопругот на концерт на Бреговиќ

(ФОТО) Одамна си забранив било какво планирање: Васко од К-15 ужива со сопругата во Австралија

(ФОТО) Одамна си забранив било какво планирање: Васко од К-15 ужива со сопругата во Австралија

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир