07 Декември, 2022
0.0239

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

Објавено во: Стил 25 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Тие секогаш избираат да носат штикли во свечени прилики, како што е погребот на кралицата Елизабета Втора и сите други придружни церемонии на кралското семејство.

Но, како на Кејт, принцезата од Велс, и Меган, војвотката од Сасекс, дури им е и удобно во нивните вртоглави чевли?

Според експертот за стил Миранда Холдер, тие секогаш добиваат чевли кои се малку поголеми. Миранда објасни на TikTok, велејќи:

- Изненадувачкиот моден трик што го користат Кејт и Меган за да останат удобни во високи потпетици цел ден. И Кејт и Меган сакаат високи потпетици кои ги издолжуваат нозете за свечени прилики, но како успеваат да им остане удобно цел ден? И двете дами избираат да носат потпетици кои често се половина до еден број поголеми од нивната стандардна големина.

Миранда додаде дека тоа е популарен трик што го користат познатите личности и нивните стилисти, особено пред настаните на црвениот тепих „за да ги избегнат страшните плускавци“.

Луѓето во делот за коментари на видеото на Миранда брзо ја прашаа како да се спреч поголемите штикли да се претворат во апостолки?

- Внатре ставаат силиконски влошки, а понекогаш и селотејп, одговори Миранда.

- Но, кога се обидувам да одам, секогаш паѓам од петицата... па што е решението? - напиша друг.

Миранда одговори:

- Силиконски влошки во чевлите/на хулахопките - и модна лента (двострана) во чевелот, пренесува Блиц Жена.

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Како да ја намалите сметката за струја во грејната сезона: Сите правиме грешка со продолжните кабли

Како да ја намалите сметката за струја во грејната сезона: Сите правиме грешка со продолжните кабли

ПИШТОЛОТ СО КОЈ Е УСМРТЕНА ЈАНЕСКА БИЛ НА ФИЛИПС: Тој одбил да биде прегледан од патолог

ПИШТОЛОТ СО КОЈ Е УСМРТЕНА ЈАНЕСКА БИЛ НА ФИЛИПС: Тој одбил да биде прегледан од патолог

Позната американска актерка почина на 71 година

Позната американска актерка почина на 71 година

„Рацете ни се врзани затоа, не можеме да дојдеме во Јужна Африка. Маја лежи таму во некоја мртовечница и немаме поим што всушност се случува“

„Рацете ни се врзани затоа, не можеме да дојдеме во Јужна Африка. Маја лежи таму во некоја мртовечница и немаме поим што всушност се случува“

Во Македонија има продавачки, но инфлуенсерки нема: Интервју Спасе „Рола до бола“

Во Македонија има продавачки, но инфлуенсерки нема: Интервју Спасе „Рола до бола“

МАЛКУ ТИШИНА ВО ЧЕСТ НА МАЈА - поранешното момче Оми Димпоз со сеќавање на инфлуенсерката

МАЛКУ ТИШИНА ВО ЧЕСТ НА МАЈА - поранешното момче Оми Димпоз со сеќавање на инфлуенсерката

Од мајка ми добив благослов за Џејсон: Васил Гарванлиев искрено за партнерот со кој живее во Чикаго и новата песната „Ритам“

Од мајка ми добив благослов за Џејсон: Васил Гарванлиев искрено за партнерот со кој живее во Чикаго и новата песната „Ритам“

НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Ова видео ќе ви одземе само 8 минути и ќе ви ги отвори очите

НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Ова видео ќе ви одземе само 8 минути и ќе ви ги отвори очите

Весна е моето алармно светло: Интервју со Александар Микиќ, по успехот со филмот „Кајмак“

Весна е моето алармно светло: Интервју со Александар Микиќ, по успехот со филмот „Кајмак“