16 Октомври, 2021
0.0302

Каменувана е куќа на Србинка во Пеќ

Објавено во: Балкан 14 Октомври, 2021

Куќа на Србинка која живее во Пеќ е каменувана, при што е причинета материјална штета, а случајот е пријавен во косовската полиција. 

Се работи за куќа на учителка во пензија која живее во центарот на градот, дознава радио Гораждевац, а пренесуваат српските медиуми. 

На Косово вчера пак имаше проблеми. 

Солзавец, шок бомби, сирени, тешко ранет полицаец, уште десетмина повредени, како и остатоци од стотици испукани куршуми се резултат на акцијата што вчера околу 9 часот почна во Северна Митровица.

Косовската полиција тврди дека полициската акција била за спречување на шверц.

Можеби ќе ве интересира

Договорот „Отворен Балкан“ на Заев, Рама и Вучиќ официјализиран и објавен

Договорот „Отворен Балкан“ на Заев, Рама и Вучиќ официјализиран и објавен

Четворица руски туристи се задушиле во сауна во Албанија

Четворица руски туристи се задушиле во сауна во Албанија

По обилните дождови, се отвори дупка на патот во Солун во која пропадна автобус

По обилните дождови, се отвори дупка на патот во Солун во која пропадна автобус

Тргнале на Косово за да војуваат, но поради една причина се вратени од граница

Тргнале на Косово за да војуваат, но поради една причина се вратени од граница

Маж загина во невремето во Грција

Маж загина во невремето во Грција

Косово донесе одлука: Нема училиште в понеделник поради изборите

Косово донесе одлука: Нема училиште в понеделник поради изборите

БЕБЕ И ДВАЈЦА ТИНЕЈЏЕРИ НА РЕСПИРАТОР: Децата се во животно загрозени, со тешка пневмонија и воспаление на срцевиот мускул, српски лекар за нивната состојба

БЕБЕ И ДВАЈЦА ТИНЕЈЏЕРИ НА РЕСПИРАТОР: Децата се во животно загрозени, со тешка пневмонија и воспаление на срцевиот мускул, српски лекар за нивната состојба

БУРАТА ВО ГРЦИЈА ДОНЕСЕ ОГРОМНИ ПОПЛАВИ: Хеликоптери спасуваа луѓе по кровови, Атина под вода

БУРАТА ВО ГРЦИЈА ДОНЕСЕ ОГРОМНИ ПОПЛАВИ: Хеликоптери спасуваа луѓе по кровови, Атина под вода

Му се потсмеваат, но Рама вети дека Албанија ќе испраќа сателити во орбитата

Му се потсмеваат, но Рама вети дека Албанија ќе испраќа сателити во орбитата