09 Јуни, 2023
0.0243

Кид експо е прв детски саем кај нас кој ќе се одржи на 8ми и 9ти април, сабота и недела во хотел Александар Палас со почеток од 10:00 до 19:00 часот

Објавено во: Мои пари 27 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Саемот е во ко-организација на Babyshop.mk и Боттега Евенти.

Идејата вирее неколку години, но поради ковид кризата, истата не можеше да се реализира. Конечно го дочекавме правиот момент за да направиме нешто поразлично во кое се вложивме целосно како тим, за што веруваме дека ќе успееме да направиме настан за памтење, кој ќе прерасне во традиција и долго ќе трае.

Идејата е да понудиме поинакво искуство за целото семејство и да излеземе малку од рамките на класичен саем како што сме навикнати да посетуваме. Ваков тип на саем до сега се нема случено кај нас, што ни претставува уште поголем предизвик за реализација. Под еден покрив ќе понудиме изложувачи кои се внимателно одбрани и кои имаат одлични и квалитетни производи за децата, од едукација и игри, облека и додатоци, играчки, опрема и мебел, здравје и козметика, храна и пијалоци. Покрај изложбено-продажните штандови, на Кид Експо организираме и Ринг со креативни и спортски работилници, концерти и претстави на Големата сцена, едукативни и интересни предавања за родителите и децата. Она што дополнотелно самиот настан го прави поинтересен е што дел од изложувачите на производи или услуги на самите штандови ќе имаат интерактивно претставување што дополнително ќе ги направи среќни и задоволни дечњата.

Програмата е веќе објавена на нашата веб страна и истата може да се погледнe тука.

Она што сакаме да го потенцираме е дека креативните работилници ќе бидат со претходна пријава и ограничен број на деца се со цел ефикасни и ефективни работилници во кои присутните нависитина ќе уживаат. Пријавувањњто ќе биде овозможено преку веб страната www.kidexpo.mk, неколку дена пред настанот. Доколку за некоја креативна работилница нема доволен број на пријавени, на самиот настан ќе имаме пулт за пријава.

Со ова, сакаме да ги поттикнеме сите кои се заинтересирани да поминат поинаков и возбудлив викенд и навремено да ги набават своите карти за Кид Експо.

Картите може да се купат онлајн тука и чинат 200 денари, додека они кои ќе сакаат да купат на врата картата ќе чини 250 денари. За деца под 2 години, влезот е бесплатен. Во цената се вклучени сите работилници, спортски активности, предавања, концерти и забава. Посетителите ќе можат директно да купат производи од изложувачите или пак да си го резервираат производот, во зависнот од приципот на работа на самиот изложувач.

Со нетрпение ги очекуваме 8-9 април, со надеж дека ќе имаме насмеани и задоволни посетители.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Меѓународните банкарски групи одржуваат силна позиција на Западен Балкан и покрај геополитичките предизвици, но заострувањето на условите за снабдување зема данок

Меѓународните банкарски групи одржуваат силна позиција на Западен Балкан и покрај геополитичките предизвици, но заострувањето на условите за снабдување зема данок

Околу 2700 неформални собирачи на отпад треба да се групираат во групи и да даваат услуги на ЈКП или општините

Околу 2700 неформални собирачи на отпад треба да се групираат во групи и да даваат услуги на ЈКП или општините

Наскоро: Скопје добива најнов и најсовремен салон за мебел од домашно производство

Наскоро: Скопје добива најнов и најсовремен салон за мебел од домашно производство

Британска образовна доктрина инкорпорирана во одделите за Хуманистички науки и Психологија на СИТИ Колеџ, Европскиот кампус на Универзитетот Јорк

Британска образовна доктрина инкорпорирана во одделите за Хуманистички науки и Психологија на СИТИ Колеџ, Европскиот кампус на Универзитетот Јорк

Нови начини за да се намали ризикот од пушењето цигари

Нови начини за да се намали ризикот од пушењето цигари

Душан Митрев ја презеде функцијата генерален директор на Пивара Скопје

Душан Митрев ја презеде функцијата генерален директор на Пивара Скопје

Видео: Ѕирнете во новиот изложбен салон на „Алумил“

Видео: Ѕирнете во новиот изложбен салон на „Алумил“

Катица Ќулавкова: Стихозбирката „На врв на јазикот“ е рефлексија на личните и општествените емоции за домот и јазикот

Катица Ќулавкова: Стихозбирката „На врв на јазикот“ е рефлексија на личните и општествените емоции за домот и јазикот

Проект Скопје: Најреномираните светски архитекти на конференција по повод 60 години од скопскиот земјотрес

Проект Скопје: Најреномираните светски архитекти на конференција по повод 60 години од скопскиот земјотрес