19 Јуни, 2019
0.0173

Кина закрепнува,расте произвотството

Објавено во: Свет 22 Ноември, 2012

Прв пат по 13 месеци во ноември е регистрирано раздвижување на активностите во кинеската индустрија , потврдувајќи ја силата на втората по големина светска економија, која почна да закрепнува по изразеното забавување, објави во четвртокот банката NSBC. Прелиминарниот индекс на менаџери за набавка  во кинеската индустрија, што го изработува британската банка се зголемил во ноември на 50,4 поени, од 49,5 во октомври, со што е прекината низата од 12 месеци во кои вредноста на индексот беше под 50 поени, што укажува на пад на активностите.  

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја