11 Декември, 2023
0.0305

ЌЕ ВИ ГИ НАСОЛЗИ ОЧИТЕ: Еве зошто Метју Пери никогаш не ги гледал „Пријатели“

Објавено во: Свет, Стил 29 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

Метју Пери се прослави со улогата на Чендлер Бинг во популарната серија Пријатели, но тој упорно одбиваше да го гледа ситкомот.

Метју Пери почина на 55-годишна возраст, а освен по улогата на Чендлер, фановите ќе го паметат и по неговата насмевка, но и по неговиот несреќен живот полн со борби.

Познато е дека Пери со години се борел со зависноста од алкохол и дрога, а откако ги објавил своите мемоари открил дека бил на рехабилитација дури 15 пати. За време на снимањето на „Пријатели“ тој веќе имаше проблем со зависноста, а токму кога серијата беше на врвот, зависноста на Пери го достигна својот максимум.

По објавувањето на неговите мемоари, тој откри и зошто никогаш не сакал да го гледа „Пријател“.

"Знам точно во кое време консумирав алкохол, кога пиеш, кога пиеш кокаин. Не сакам да го гледам бидејќи тоа го гледам. Во еден момент бев толку лошо што се тресев па морав да се одморам мојата рака на масата до тоа нема да биде фатена на камера“, истакна Метју.

И Лиза Кудроу призна дека не било забавно за време на снимањето кога Метју не се чувствувал добро, но тоа е негова борба и мора сам да најде решение.

ФОТО: Машки магазин

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

РУСИЈА МОЖЕ ДА ЈА НАПАДНЕ ГЕРМАНИЈА И ДА ЗАПОЧНЕ „ОДБРАНБЕНА“ ВОЈНА: Генералот Бројер со нови сценарија за војни

РУСИЈА МОЖЕ ДА ЈА НАПАДНЕ ГЕРМАНИЈА И ДА ЗАПОЧНЕ „ОДБРАНБЕНА“ ВОЈНА: Генералот Бројер со нови сценарија за војни

СЕ ПОКАЖА ДЕКА ОВА НЕМА ВРСКА СО ФИНАНСИИТЕ: Koи држави се најсреќни во Европа?

СЕ ПОКАЖА ДЕКА ОВА НЕМА ВРСКА СО ФИНАНСИИТЕ: Koи држави се најсреќни во Европа?

КУЛЕБА ПРЕДУПРЕДУВА: Последиците ќе бидат поразителни

КУЛЕБА ПРЕДУПРЕДУВА: Последиците ќе бидат поразителни

УШТЕ ЕДЕН ГЕРМАНСКИ ГИГАНТ СТАВИ КАТАНЦИ НА ВРАТИТЕ: Масовно отпуштаат работници

УШТЕ ЕДЕН ГЕРМАНСКИ ГИГАНТ СТАВИ КАТАНЦИ НА ВРАТИТЕ: Масовно отпуштаат работници

ИЗРАЕЛСКИ ВОЈНИК РАСТУРА И КРШИ ВО ПРОДАВНИЦА ВО ГАЗА! Поведена е истрага! (ВИДЕО)

ИЗРАЕЛСКИ ВОЈНИК РАСТУРА И КРШИ ВО ПРОДАВНИЦА ВО ГАЗА! Поведена е истрага! (ВИДЕО)

„МОСКВА Е ПОЛНА СО ПАРИ“ - дали помина најлошото за руската економија

„МОСКВА Е ПОЛНА СО ПАРИ“ - дали помина најлошото за руската економија

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ОВА Е УСЛОВ ЗА МИР? Зеленски го потпиша указот, а Лавров објасни се

ОВА Е УСЛОВ ЗА МИР? Зеленски го потпиша указот, а Лавров објасни се

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО СТОКХОЛМ: Сензори регистрирале мистериозна топлина во авионот, а потоа бил вклучен алармот

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО СТОКХОЛМ: Сензори регистрирале мистериозна топлина во авионот, а потоа бил вклучен алармот