28 Мај, 2020
0.0378

Кога ќе заврши сево ова не би стравувала да се вратам: Јована Нешова за искуството во Кина

Објавено во: Стил 06 Април, 2020

Оваа млада девојка на сите ви е помалку или повеќе позната, бидејќи уште од тинејџерските години беше следена од будното око на јавноста. Ја запознавме како модел, а колку таа се проби во оваа работа говорaт и нејзините ангажмани во многуте држави ширум светот.

Денес, таа малку се повлече од оваа професија, а одлуката за тоа ја донела минатата година. „На овој чекор се решив минатата година бидејќи мислам дека за мене беше доволно и време да ставам крај на кариерата и да се фокусирам на други поважни работи кои ќе бидат многу значајни и важни за мојата иднина. 


Можеби ќе ве интересира

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса

Ваљон Салиху, Портпарол на град Скопје: Нема да ме препознаете без брада

Ваљон Салиху, Портпарол на град Скопје: Нема да ме препознаете без брада

Некои соседи сакаат да знаат кај кого одиме за да го одбегнуваат: Интервју со Денис од Центар за јавно здравје- Скопје

Некои соседи сакаат да знаат кај кого одиме за да го одбегнуваат: Интервју со Денис од Центар за јавно здравје- Скопје