18 Април, 2021
0.0237

Кој е градот со само еден активен случај на коронавирус?

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 02 Март, 2021

После долго време во земјава има општина со само еден активен случај на коронавирус. 

Станува збор за Дојран. Македонска Каменица има 3, а Пехчево 4 случаи. Во Македонски Брод има 8 активни случаи на коронавирус. Демир Хисар има 20, а Радовиш 22. Во Свети Николе има 25 активни, а во Виница и Валандово по 27.  Богданци има дури 47 активни. Во државата бројот на активни случаи изнесува 8.720. 

Оваа 2021 година, светот ќе се бори со пандемијата на коронавирусот, соопштија од Светската здравствена организација.  

Луѓето кои прележале коронавирус, може да се заразат со бразилската мутација. Кинеските вакцини засега не се стигнати во земјава. 

foto freepik

Можеби ќе ве интересира

Мирослав Богдановски е вториот пратеник од владеачкото мнозинство кој излезе од изолација за да гласа во Собрание

Мирослав Богдановски е вториот пратеник од владеачкото мнозинство кој излезе од изолација за да гласа во Собрание

Антонио Милошоски: За некои граѓани нема амбулантно возило, но за некои функционери има во секое време

Антонио Милошоски: За некои граѓани нема амбулантно возило, но за некои функционери има во секое време

Заврши сагата, сите пратеници ги изгласаа законите за економска помош на граѓаните и компаниите

Заврши сагата, сите пратеници ги изгласаа законите за економска помош на граѓаните и компаниите

Бојан Маричиќ: Позитивните пратеници на СДСМ се присутни во Собранието согласно сите протоколи

Бојан Маричиќ: Позитивните пратеници на СДСМ се присутни во Собранието согласно сите протоколи

Апасиев од собраниската говорница до двајцата позитивни присутни пратеници на СДСМ: Први ќе одите во затвор кога ќе падне режимот

Апасиев од собраниската говорница до двајцата позитивни присутни пратеници на СДСМ: Први ќе одите во затвор кога ќе падне режимот

СДСМ собра мнозинство: 60 пратеници во сала и двајца во изолација во кабина

СДСМ собра мнозинство: 60 пратеници во сала и двајца во изолација во кабина

Пратеничката на СДСМ пристигна со Брза помош во Собрание

Пратеничката на СДСМ пристигна со Брза помош во Собрание

Жан Митрев: Го посетивме момчето што го доби новото срце, насмевките на докторите се доказ дека е во добра состојба

Жан Митрев: Го посетивме момчето што го доби новото срце, насмевките на докторите се доказ дека е во добра состојба

Пратеничката Костадиновска Стојчевска облече скафандер: Позитивна сум на Ковид-19 но денеска доаѓам во Собрание

Пратеничката Костадиновска Стојчевска облече скафандер: Позитивна сум на Ковид-19 но денеска доаѓам во Собрание