28 Мај, 2022
0.0235

Која е Македонката со еден од најмоќните стилови на облекување: Софистицирана модна икона

Објавено во: Стил 23 Април, 2022

Таа има стил на Парижанка, став на супер модел и е безвременска убавица - Оливиа Јаневска е Македонка по потекло од Битола, но живее во Мелбурн, Австралија.

Девојката која апсолутно ни го привлече вниманието на социјалните мрежи и не' освои со својот стил, став и убавина.

Комбинира многу вешто париски и ориентален стил, а многу луцидно ги инкорпорира модерните светски текови. 

Оливиа активно споделува фотографии од нејзините егзотични патувања и посети на уникатни светски места, а нејзините вешти модни комбинации се секогаш во прв план.

Oливиа средно училиште завршила во Битола, а потоа се преселува во Мелбурн каде што дипломирала на отсек маркетинг на Royal Melbourne Institute of Technology, каде што била прогласена за студент на годината во конкуренција од 28.000 студенти. 
Тоа и овозможило во наредните пет години да работи во австралиската Федерална Влада како комуникациски советник.


*Р.Ж.М
фото: facebook/
Olivia Janevska


Можеби ќе ве интересира

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски